• Zajęcia polisensoryczne

• Grupowe zajęcia terapeutyczne stymulacji polisensorycznej dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, rodziców oraz nauczycieli wspomagających

Cele zajęć:

• ogólna stymulacja psychofizyczna dzieci
          • przekazywanie praktycznych wskazówek zastosowania różnych metod terapeutycznych do pracy z dzieckiem w domu (nauka nowych form spędzania czasu z dzieckiem, wspólnych zabaw, ćwiczeń)
          • wzmocnienie pozytywnej więzi między dzieckiem i rodzicem, polepszenie relacji dziecko – rodzic oraz odkrywania nowych sposobów komunikowania się z dzieckiem
          • pogłębianie, kształtowanie i rozwijanie umiejętności wychowawczych rodziców oraz większa świadomość potrzeb swoich i dziecka (zaznanie poczucia pewności i satysfakcji ze swoich dokonań w kontakcie z dzieckiem, w rezultacie lepsza zdolność radzenia sobie w sytuacjach do tej pory trudnych)
          • budowanie poczucia bezpieczeństwa, zaufania, akceptacji  i otwartości między uczestnikami w grupie
          • nabywanie umiejętności interpersonalnych potrzebnych w kontakcie z rówieśnikami
          • dostarczenie rodzicom emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemami wspólnymi dla wszystkich członków zajęć
          • obserwacja przez prowadzących relacji rodzic dziecko w celu głębszej analizy problemów i trudności oraz późniejsza konsultacja indywidualna z rodzicem.

Elementy niektórych metod wykorzystywanych na zajęciach:

Ruch Rozwijający W. Sherborne, Program Aktywności Ch. Knill, Pedagogika zabawy, Kinezjologia edukacyjna P. Denisona, Relaksacja – Jacobsona, Wintreberta, Integracja sensoryczna, Muzykoterapia, Arteterapia, Metoda Dobrego Startu, Metoda Malowania Dziesięcioma Palcami, Logorytmika i inne.

/przedszkolenr2ilawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=22

/przedszkolenr2ilawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=23