W roku 2022 Przedszkole Miejskie nr 2 Integracyjne otrzymało wsparcie finansowe w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".
Kwota wnioskowanego wsparcia: 3.000 zł
Kwota przyznanego wsparcia: 3.000 zł
W roku 2022 Przedszkole Miejskie nr 2 Integracyjne otrzymało wsparcie finansowe w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".
Kwota wnioskowanego wsparcia: 3.000 zł
Kwota przyznanego wsparcia: 3.000 zł
Czarny scenariusz na wschodzie Europy stał się faktem, nasi sąsiedzi na Ukrainie spotkali się agresją ze strony Federacji Rosyjskiej. Atak na podstawowe wartości jak wolność i prawo do decydowania o własnym życiu w XXI wieku budzi ogromny sprzeciw nas wszystkich. Obywatelom Ukrainy przesyłamy wyrazy wsparcia i solidarności. Iława jest po stronie mieszkańców Ukrainy i dołoży wszelkich starań, aby wspierać ich w każdy możliwy sposób.
Co dziś możemy zrobić dla Ukrainy? Działać!
Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski i Stowarzyszenie „Przystań" w Iławie ogłaszają zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone zostaną na realizację bieżących potrzeb związanych z pobytem uchodźców z Ukrainy w Iławie. W naszym mieście na bieżąco organizowane są zbiórki i wysyłane są transporty z najpotrzebniejszymi rzeczami dla uciekających z Ukrainy. Przyjmujemy także deklaracje od osób i firm z terenu miasta mogących zapewnić tymczasowe miejsca pobytu. Teraz uruchamiamy zbiórkę pieniędzy, dla tych którzy już do Iławy trafili, by zapewnić im najpotrzebniejsze rzeczy. Wszystkim przybyłym do Iławy pragniemy zagwarantować godne warunki, aby maksymalnie złagodzić negatywne skutki ogromnego stresu i strachu, których doświadczają nasi sąsiedzi.
Prosimy o wpłaty każdych kwot, w miarę możliwości. Środki, które do nas wpłyną zostaną wykorzystane na bieżące potrzeby przybyłych do Iławy uchodźców. Na bieżąco będziemy informować o tym, na co przeznaczymy zebrane pieniądze. Za każdą wpłatę dziękujemy z całego serca!
Pamiętajcie, że trwa spis powszechny, w którym każdy ma obowiązek uczestnictwa za pośrednictwem https://spis.gov.pl/
Jeśli masz problem z wypełnieniem formularza skorzystaj ze wsparcia urzędu lub dokonaj spisu przez telefon 22 279 99 99
Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Kształtowanie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań. Wymaga nie tylko umiejętności, ale też szczególnego talentu i zaangażowania. To Państwo wskazujecie drogę życiową, rozbudzacie ciekawość świata, wspieracie radą i przykładem. Jesteście przewodnikami w życiu młodych ludzi, ujawniacie pasje, inspirujecie i motywujecie do podejmowania wyzwań. To od wyników Państwa pracy zależy przyszłość młodego pokolenia Polaków.
Pragnę podziękować Wszystkim pasję i entuzjazm.
Życzę Wam, abyście zawsze byli dumni ze swoich wychowanków i ich osiągnięć, a oni zachowali Was w swoich najlepszych wspomnieniach. Niech praca z dziećmi dostarcza Wam zawsze powodów do dumy. Niech każdy postęp uczniów wynagradza trud niełatwej pracy, a życiowe sukcesy wychowanków niech świadczą o tym, że edukacja jest ich kapitałem na przyszłość.
Życzę Wszystkim wiele twórczej energii, odwagi i siły, do podejmowania nowych wyzwań, a także szczęścia w życiu osobistym, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
Dyrektor
Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego w Iławie
Już od wtorku 1-go września znów będziemy się razem bawić i uczyć. Zapraszamy wszystkie dzieci do przedszkola.
Rodzicu pamiętaj, aby przed wejściem do placówki założyć maseczkę (zasłonić nos i usta),
zdezynfekować ręce (płyn jest w przedsionku) oraz zachować bezpieczny dystans.
Coraz bliżej do finału przygotowań X Iławskiego półmaratonu LA Rive. Procedury dotyczące wymogów sanitarnych; odbiór pakietów, start, punkty żywieniowe, meta i dekoracja - mamy opracowane.💪😁
Nie zapominamy także o naszych najmłodszych uczestnikach „JA TEŻ LUBIĘ BIEGAĆ” Corocznie ten projekt jest kierowany do maluchów; żłobków, przedszkoli i uczniów klas I-III SP. Podobnie będzie w tym roku. Galeria Jeziorak czeka na WAS5 września o godzinie 11.00 wystartuje sprzed amfiteatru wzdłuż Galerii Jeziorak pierwszy bieg. Starty dla tej grupy zostaną tak zorganizowane i zabezpieczone, aby były satysfakcjonujące dla dzieci i rodziców. Dekoracje przeprowadzą rodzice. Wydawanie nr startowych i zapisy w Galerii Jeziorak na kole za wejściem głównym (28-30 sierpnia - pt 16.00-20.00, sb- N 14.00-18.00) na specjalnie oznaczonym i bezpiecznym stanowisku. Również tam szczegółowe informacje. Limit dzieci mogących wziąć udział wynosi 250. Zapisy będą otwarte tylko do tej liczby uczestników i mogą się zakończyć wcześniej.Zapraszamy.☺️
Bieg "MŁODY MARATOŃCZYK" z uwagi na małą liczbę zapisów w systemie zgłoszeń elektronicznych zostaje odwołany. Nie możemy w wzorem lat ubiegłych przeprowadzać zapisów w dziesiątkach uczestników w dniu otwarcia biura zawodów.
Organizatorzy
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za współpracę, zaangażowanie i pomoc w tym niełatwym dla wszystkich czasie❤.
Pragniemy życzyć Wszystkim Dzieciom i Rodzicom samych radosnych, pogodnych oraz pełnych wrażeń i przygód wakacji! Wspaniałego relaksu wśród najbliższych osób, wielu niezapomnianych przeżyć, ciekawych spotkań i miejsc!
Wracajcie do nas wypoczęci i uśmiechnięci!
Do Zobaczenia w Nowym Roku Szkolnym!!!
Zapraszamy do wywieszenia flagi. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.
🌎EKO WYZWANIE🌳Dnia 22 kwietnia "Międzynarodowy Dzień Ziemi". 🌎Warto z tej okazji porozmawiać z dziećmi o naszej planecie, o tym jak możemy o nią dbać☺️ 🌳🥀"NA OCHRONIE ŚRODOWISKA, NASZE ZDROWIE ZYSKA"☺️Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki do udziału w konkursie plastycznym "Ziemia - mój dom". Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną. Prosimy o przysyłanie zdjęć na FACEBOOKA (z podpisem nazwy grupy, do której dziecko uczęszcza). Po powrocie do przedszkola na wszystkich uczestników konkursu będą czekały nagrody niespodzianki.😉Aga🐝i Ela 🐞 koordynatorzy
Święta narodowe są okazją do rozmowy o patriotyzmie, o symbolach narodowych, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu.
W naszym przedszkolu przygotowaliśmy tym razem deklamację wierszy patriotycznych prezentowanych przez wszystkie grupy przedszkolne w pięknej scenerii Symboli Narodowych. Prezentację poezji rozpoczęliśmy w atmosferze podniosłej melodii hymnu narodowego.
Przedszkolaki recytowały wiersze, m.in. „Polska”, „Syrenka Warszawska”, „Moje Miasteczko”, „Ziemia Mych Ojców”, „Pojedziemy w Piękny Kraj”, „Barwy Ojczyste”…
Ponadto każda grupa do swojego wiersza stworzyła ilustrację.
Uwieńczeniem naszej uroczystości było rozwiązanie quizu o naszej Ojczyźnie.
Nasze wspólne świętowanie niech będzie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń. Wierszem, wzorem graficznym, słowem i piosenką wyraziliśmy najgłębsze uczucia do naszej Ojczyzny.
Dnia 26.04. dobiegła końca realizacja Projektu Ekologicznego z udziałem Przyjaciół przedszkola z Ikea Industry Lubawa, który miał na celu podnoszenie świadomości ekologicznej w naszym przedszkolu wraz z odbudową roślinności wokół placówki. Zwieńczeniem projektu były Warsztaty Ekologiczne, w których przedszkolaki ze starazych grup miały okazję w praktyczny sposób poszerzyć i utrwalić wiedzę na temat segregacji odpadów i dbania o przyrodę
🌺🌸🌳
Dziękujemy za SUPER zajęcia i prezenty
😍☺️
za👍👍
W tym roku w przedszkolu realizowany jest projekt "Bezpieczny przedszkolak". Biorą w nim udział wszystkie grupy wiekowe.
Cele główne:
Cele szczegółowe:
Dnia 7.12.2018r. grupy "Pszczółki" i "Jeżyki" wyjechały na wycieczkę autokarową do Kaczego Bagna. Kacze Bagno to osada położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gmnie Kurzętnik. Nieopodal tej miejscowości, nad jeziorem Rubkowo z 10 na 11 lipca 1410 roku stacjonowała armia Władysława Jagiełły. NXXVIa miejscu spotkaliśmy się z panem Mirosławem - Komturem Bractwa Rycerskiego. Pan Mirosław przewodzi XXVI Chorągwi Zamku Bratian i Nowego Miasta wg Bandery Długosza. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści Komtura o czasach średniowiecza. Poznaliśmy elementy ubioru i uzbrojenia rycerza, kolczug, miecze, tarcze, hełmy itp. Dzieci uczestniczyły również w zabawach animacyjnych: strzelanie z łuku, walki na miecze i mieczyki, a także miały możliwość przymierzenia stroju rycerza. Na pamiątkę pobytu w Kaczym Bagnie dzieci otrzymały monetę XXVI Chorągwi Zamku Bartian oraz Certyfikat potwierdzający udział w zabawach rycerskich. Dzięki tym warsztatom przedszkolaki mogły poczuć klimat średniowecznej rzeczywistości oraz dostrzec wartość materialnego dziedzictwa.
W piątek 07.12. dzieci z grupy "Jeżyki" i "Pszczółki" odwiedziły "KACZE BAGNO". Atrakcją było wyrabianie, wałkowanie ciasta i wykrawanie pierniczków a po upieczeniu degustacja i ozdabianie ich. Kolejną niespodzianką było poznanie stroju rycerza, walka z Krzyżakiem, strzelanie z łuku. Podczas ozdabiania bombek dzieci miały możliwość wykazania się pomysłowością i kreatywnością. Nie obyło się bez wspólnego biesiadowania przy suto zastawionym stole(kiełbaski, chlebek i ciepła herbatka). Ze smutkiem żegnaliśmy to miejsce i wspaniałych, miłych, pełnych ciepła i radości ANIMATORÓW.
Przygotowując się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, przedszkolaki we wszystkich grupach postanowiły udekorować nasze przedszkole. Na drzwiach i tablicach wyeksponowano plakaty, hasła oraz prace pllastyczne związane z nadchodzącym świętem. Towarzyszyła nam duma i ogromne zaangażowanie w tworzenie wspólnych prac o tematycze patriotycznej. Dzieci samodzielnie wymyślały patriotyczne hasła, takie jak: CAŁYM SERCEM KOCHAM POLSKĘ, JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM, MOJA OJCZYZNA, POLSKA MÓJ DOM, KOCHAM CIĘ POLSKO, NASZE SERCE DLA POLSKI czy DRZEWO NIEPODLEGŁOŚCI. Po zakończeniu tych działań, nasze przedszkole obfitowało w biało-czerwone barwy. Wraz z rodzicami jesteśmy dumni z naszych małych patriotów.
Dzieciom w wieku przedszkolnym staramy się przekazywać treści patrotyczne w sposób dla nich zrozumiały, czyli w formie zabaw, legend, opowiadań, prac plastycznych, plakatów. Uczymy też właściwej postawy podczas ważnych uroczystości państwowych.
Dowodem tego była dzisiejsza (9.11.2018r.) uroczystość poświęcona Setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości, biorąc tym samym udział w akcji "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ".
Tę niepowtarzalną chwilę uczciliśmy również odsłonięciem tablicy pamiątkowej umieszczonej przed budynkiem naszego przedszkola.
Przekazywanie dzieciom wiedzy patriotycznej w formie zabaw, sprawia im ogromną przyjemność.
Wszystkie nasze działania wiążą się z tym, że trzeba być wdzięcznym tym, którzy żyli przed nami i przygotowali nam kraj, taki jaki jest dzisiaj.
Piękna jest nasza ziemia i piękny nad nią błękit. Radujmy się więc ze 100-lecia Odzyskania Nepodległości.
Pracownicy
Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego
w Iławie
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Powered by aSc EduPage