• Relaksacja

Zapraszamy do Albumu po materiały

Na ten trudny czas kilka chwil wyciszenia, spokoju i głębokiego oddechu...

"Historie te pomagają dzieciom zrelaksować się w dzień i spokojnie zasnąć wieczorem.

Redukują lęki i poprawiają relacje w domu."

A Rodzicom pomogą się zatrzymać i towarzyszyć dzieciom, akceptować to, co i jak czują. Bądźmy bezpieczną przystanią dla naszych dzieci, bądźmy obecni, dostępni, uważni, ciekawi i autentyczni. Wykorzystajmy ten czas na budowanie relacji pełnych empatii oraz różnorodnych emocji, łagodności, zrozumienia, otwartości i miłości. Róbmy rzeczy na które zwyczajnie nie mieliśmy czasu, bez pośpiechu, bez presji, bez wyścigów, róbmy je razem z dziećmi przyglądając się temu czego potrzebują i co je umacnia i uspokaja. Przyglądajmy się też Sobie, bądźmy dla Siebie życzliwi i dobrzy, dla Nas też nastała niecodzienna codzienność pełna lęku i niepewności. My też jesteśmy w procesie adaptacji i oswajania się z tym co nadeszło i szukamy strategii by zaopiekować się Sobą, potrzebujemy czasu, wewnętrznej siły, zasobów, wsparcia.

Bądźmy przy naszych dzieciach, one potrzebują bliskości, potrzebują czuć się widziane i słyszane. Wysłuchajmy, zauważmy, wspierajmy.

Załączam relaksację "CHMURKI" (z KSIĄŻKI M. Broda "JESTEŚ KIMŚ WYJĄTKOWYM") Przeczytajcie ją z dzieckiem przed snem albo w każdym dogodnym momencie dnia i zobaczcie jak Wasze myśli i oddech uspokajają się. Miłego bujania w obłokach.

Psycholog Agata Kominek

Relaksacja  "CHMURKI" (z książki M. Broda "JESTEŚ KIMŚ WYJĄTKOWYM")

Zatrzymajmy się... Tu i teraz...niech myśli zmęczone, pełne lęku,

niepewności o jutro odpłyną.

Połóżmy się obok dziecka i zabierzmy go do świata wyobraźni,

kojącego spokoju i bliskoścismiley

Relaksacja "DZIELNE ZIARENKO"

(z książki M. Broda "JESTEŚ KIMŚ WYJĄTKOWYM")

Kto ma dziś ochotę na rozluźniające oddychanie? smiley

Wdycham spokój wydycham troski... Oddychajcie razem w bliskości laugh

Kto ma dziś ochotę wsiąść razem z dzieckiem do magicznego pojazdu?

Wyciszyć myśli i rozluźnić ciało?

Zapraszam Was dziś na poranną relaksację w towarzystwie wróżek, które mają dla Ciebie mnóstwo prezentów

Kto ma ochotę obejrzeć Księżyc z bliska?? smiley

Bajka relaksacyjna na dobranoc dla dużych i małych laughlaughlaugh